Az implantáció menete:
A DIAGNÓZIS – A fogszakorvos vizsgálat során ellenőrzi a vérerek elhelyezkedését és a csont állapotát. Panoráma röntgenfelvétel és CT vizsgálat alapján határozza meg a behelyezésre kerülő implantátum hosszát és átmérőjét, valamint a csontban való fekvését.
AZ IMPLANTÁTUM BEHELYEZÉSE – Az implantátum a fogászati klinikán, különösen steril körülmények között, helyi érzéstelenítést követően kerül behelyezésre az állcsontba. Ez akár kevesebb, mint egy órán át tart.
GYÓGYULÁS – 3, 6 hónap elteltével, ha az operált sebfelület már meggyógyult és az implantátum a csonttal összenőtt, következik az implantátum felszabadítása.
REHABILITÁCIÓ – Ebben a fázisban kerül felhelyezésre a fogpótlás az implantátumra
Különböző szituációk fogimplantátum behelyezésére
- Implantátum foghiány esetén
Fogazata teljes, csupán egy vagy két foga hiányzik? Ez esetben az implantátumok nagyon hasznosak lehetnek. Így már akár egy implantátum segítségével elkerülhető a foghiány melletti ép fogak koronázása, híd készítése céljából. A kíméletes megoldás jegyében ilyenkor az implantátum az ideális megoldás.
- Megrövidült fogsor egy állcsonton
Egyoldali, hátulról rövidebb fogazat esetén – vagyis ha az egyik állcsontfélen a hátsó fogak hiányoznak – normál esetben kivehető részleges fogsor elkészítése szükséges, hiszen a rögzített fogpótláshoz hiányzik a hátsó pillér. Implantátumok behelyezésével azonban elkerülhető a kivehető fogpótlás. A hátsó fogak szerepe nagyon fontos a rágás és a funkcionális ízületi megbetegedések elkerülése érdekében.
- Fog nélküli állcsont rögzített fogpótlással
A teljesen fogatlan állcsont helyreállítása rögzített fogpótlással is lehetővé válik ez által.
- Fog nélküli állcsont kivehető fogpótlással
Gyakran olyan kedvezőtlenek az állcsontviszonyok, hogy teljes fogatlanság esetén a kivehető fogsor nem tart megfelelően. Implantátumokkal ismét lehetővé válik a rögzítési pontok megteremtése.